Powerbank alırken bunlara dikkat! - Stok Enerji | Enerji Depolama Sistemleri


Powerbank alırken bunlara dikkat!

 • 22-09-2015

  Yaklaşan bayram ile birlikte cep telefonları ile görüşme, fotoğraf ya da video çekme ve elbette bunları sosyal medyada paylaşma süreleri artacak.
  Sevdiklerinizin sesini duymak, onlarla fotoğraf paylaşmak ve takipçilerinizi yalnız bırakmamak elbette sizin de hakkınız. Bu güzel anların en büyük düşmanı ise hızla tükenen şarjlar... Eğer bayram enerjinizin eksilmemesini, telefonlarınız ya da elektronik aletleriniz sessiz kalmasın istiyorsanız, yanınızda mutlaka bir powerbank taşıyın...
   
  Son zamanlarda elektronik cihazların vazgeçilmez parçası haline gelen powerbanklar büyük ya da küçük bir enerji depolama sistemleri olarak hayatımızda yerini aldı. Peki powerbank alırken ve kullanırken nelere dikkat etmek gerekir? Hemen her yerde satılan bu ürünlerin kalite farkları nelerdir? Bu soruların cevabını Stok Enerji Pazarlama Müdürü Ahmet Furkan Ekinci verdi: 
   
  İhtiyacınıza uygun bir ürün alın. Seçiminiz kullanacağınız cihazların kapasitesi ile doğru orantılı olsun. Cep telefonunuz ya da tabletinizin ihtiyacı olan gücü belirleyip bu miktarları karşılayacak mAh değerinde ürünlere yönelmeniz doğru olur. Kişinin kullandığı cihaza bağlı olmakla beraber akıllı bir cep telefonu 2000 mAh ile şarj oluyorsa, 10.000 mAh ile telefonunuzu 4- 5 defa şarj edebilirsiniz. Aldığınız powerbank’ın en önemli kısmı içindeki hücresidir. Powerbanklarda ifade edilen kapasite değerleri çoğu zaman gerçek değerleri yansıtmayabilir. Ürünün üzerinde yazan güç ile gerçek gücünün aynı olmaması yaşanan en büyük sıkıntılardan biridir. Kullanırken sorun yaşamamak için güvenilir markalardan alım yapın.
   
  Powerbank alırken dış görünüşe göre karar veriyor olabilirsiniz. Hâlbuki asıl önemsenmesi gereken kasa sağlamlığıdır. Kasa, sıvı ya da sıcaklık gibi dış etkilere karşı korumalı olmalıdır.
  Yanlış powerbank seçimi kullandığınız elektronik cihaza, akıllı telefonunuza ya da tabletinize zarar verebilir. 
  Powerbank’ınızı taşırken suyla temas ettirmeyin. Piller su ile temas ettiğinde tehlikeli durumlar ortaya çıkabilir. Powerbankınızın prizde takılı kalma süresini azaltmak için giriş değerlerinin yüksek olmasına dikkat edin. 
   
  Yanınızda devamlı kablo bulundurmayı sevmiyorsanız, üzerinizde dahili şarj etme kablosu barındıran powerbankları tercih etmelisiniz bu size kullanım kolaylığı sağlayacaktır.


  Kaynak: http://www.yeniasya.com.tr/bilim-teknoloji/powerbank-alirken-bunlara-dikkat_358414